מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

כירופרקטיקה לתינוקות

חלק מלימודי הליבה בבית הספר לכירופרקטיקה, כוללים את תחום המיילדות וכל סטאז’ר מחוייב לבדוק ולטפל בתינוקות לפני הסמכתו כדוקטור לכירופרקטיקה. טכניקות הטיפול מותאמות ועדינות ביותר ולרוב תינוקות מאוד נינוחים בידיו של הכירופרקט.

מתי כדאי לגשת לטיפול כירופרקטי עם התינוק?

תינוקות הנולדים בלידה מכשירנית או חוו טרואמה בזמן הלידה עלולים לפתח קשיים סביב הנקה, אי נוחות בשכיבה על הגב או טורטיקוליס ( ליקוי צווארי שבו התינוק ממעיט לסובב את הראש לצד מסויים).

לאחר הלידה, יש תינוקות הסובלים מהצטברות גזים, עצירות וכאבי בטן המוכרים גם במונח קוליק  (Infantile Colic). מחקרים קלינייים הראו כי עיסוי עדין לאורך עמוד השדרה יעיל מאוד בטיפול בבעיות אלה.

בחודשים הראשונים לחייהם סובלים התינוקות לעיתים קרובות מדלקות אזניים הנובעות מחסימה בתעלה היוסטכית בין האוזן התיכונה ללוע. הטיפול בבעיה זו כולל עיסוי עדין אל תוך אזור הלוע והליך זה עדיף לפעמים על טיפול באנטיביוטיקה או כפתורי אזניים (Grommets).

כל הבעיות המוזכרות לעיל ועוד מגיבות היטב לטיפול כירופרקטי עדין ובטוח היכול לייתר טיפול תרופתי או כירורגי לבעיות שכיחות אלו.

כירופרקטיקה וארגונומיה של תלמידים

עם תהליך הצמיחה, נתון עמוד השדרה ללחצים רבים: גיל ההתבגרות, יציבה לקויה המתפתחת עם ישיבה של שנים על ספסל הלימודים, שעות רבות מול מחשב, טלפון נייד, נשיאת תיקים כבדים, ספורט שאינו תמיד מבוקר ועומס רב.

  • בעידן המחשב, ילדים מבלים שעות רבות מול מסך ומקלדת. הדבר מייצר לחצים על הגב התחתון ועלול לגרום במשך הזמן חוסר איזון וחולשת שרירי ליבה ושרירי גפיים. לא תמיד ילדים יתלוננו על אי נוחות, כאבים או יכולת מוגבלת. הורים ומורים צריכים להיות קשובים לכך. הכירופרקטיקה תדע לאתר בעיות אלה, לתת מקצה שיפורים פעיל וטיפול מתאים. הדבר תלוי בתשומת לב ההורה וסביבת הילד.
  • התמודדות נכונה עם בעייה זו כוללת התאמת ריהוט לילדים בסביבת המחשב, התאמת מסך ומקלדת נכונים לצרכי הילד ובעיקר, עידוד מינון נכון של פעילות הרחק ממסך המחשב.
  • הטלפון הנייד מהווה בעייה קשה ביותר מאחר שבימים אלה, כולנו מחוברים אליו. ילדים מבלים שעות רבות בצוואר רכון קדימה ובתוך מסך הטלפון, או אף גרוע מכך, בהכנסת הטלפון בין האוזן לצוואר בהטיית הראש לצד אחד. פעולות אלה גורמות בהכרח לבעיות לא פשוטות בחוליות הצוואר וחגורת הכתפיים העליונה. רצוי מאד להסביר זאת, לחנך לשימוש נכון יותר ולטפל במרפאה בבעיית כאב ומתח שרירים במידה שכזו נוצרת.
  • תיקים, ילקוט בית-ספר, מנשאים לסוגיהם השונים צריכים להיות מותאמים לגודל ויכולת הנשיאה של הילד המשתמש בהם. דבר זה מעניינם של הורים ומורים, אך יכול להעזר בכירופרקטור מייעץ.
  • משחקי חצר, פעילות ילדים בקבוצות ופעילות ספורט יזומה חיוניים להתפתחות בריאה ונורמלית של ילדים. אבל באותה מידה דרושה גם בעין בוחנת וביקורתית על סוג פעילות מזיק או מסוכן. הכירופרקטיקה יכולה להיות לעזר רב באיתור ותיקון סוג משחק או פעילות גופנית מזיקה.

 

Scroll to Top
דילוג לתוכן