מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מה עושה הכירופרקט?

מה עושה הכירופרקט ?

מה שעושה הכירופרקטור נקרא כיוון כירופרקטי. במרכזי הכירופרקטיקה בישראל הכיוון הכירופרקטי הוא ספציפי ומדויק ומתואר כדחיפה או הנעה מהירה של החוליה ביד או ע”י מכשור מיוחד. המטרה של הכיוון הכירופרקטי הוא לתקן סבלוקסציות ולהסיר את ההפרעה למערכת העצבית בגוף. פעולה זו של הנעת החוליה או היחידה המוטורית (שתי חוליות מחוברות) עושה מספר דברים יחדיו:

  • מחזירה תנועה לחוליות המקובעות או הנעולות.
  • מסירה לחץ מהעצבים.
  • מחזירה גמישות לרצועות המקשרות.
  • משפרת את תנועת וגמישות השרירים.
  • מאזנת את טון השרירים.
  • הסרת הלחץ מאפשר תקשורת עצבית נורמאלית בין המוח לכל חלקי הגוף.
  • החזרת הגוף לאיזון ובריאות אופטימאלי.

 

האם הכיוון הכירופרקטי כואב?

לא. רגישות וכאב יכולים להתפתח אצל המטופל עקב הזנחה של עמוד השידרה והתהוות תהליכים ניווניים וכרוניים בעמוד השידרה והרקמות סביב. הכיוון הכירופרקטי מרגיש נפלא. ילדים אוהבים אותו ואנשים המקבלים טיפול מסוג זה מצפים בכיליון עיניים לפגישה הבאה. פציינטים תמיד מדווחים לנו על הציפייה לפני טיפול ותחושת הרוגע וההקלה אחרי. כאשר אתה נותן לחוליות בעמוד שדרה שלך לחזור למקומן הנכון, אתה תבחין בהרבה פחות מתח.

 

האם טיפול כירופרקטי בטוח?

כן. סטטיסטיקות מוכיחות שטיפולי כירופרקטיקה הם מהבטוחים ביותר במגוון שירותי הבריאות בעולם. בכדי לבדוק בטיחות יש צורך להשוות את הפרמיות המשולמות עבור ביטוחי רשלנות רפואית ע”י כירופרקטורים לאלו המשולמות על ידי רופאים במקצועות הרפואה השונים. הדוקטור לכירופרקטיקה משלם רק שבר קטן (בערך 1/20) מהסכום המשולם ע”י הרופאים הקונבנציונאליים בביטוחי רשלנות רפואית. בארה”ב 250,000 אנשים ימותו השנה כתוצאה מרפואה רעה. זהו הגורם השלישי הראשי למוות בארצות הברית של אמריקה. ( המגזין של האגודה הרפואית האמריקאית, JAMA, VOL.284, יולי ,26 2000 ). ממיליוני האנשים המקבלים טיפולי כירופרקטיקה, כל שנה, רק מעטים יגישו תלונה כלשהי.

 

האם מי שמטופל בכירופרקטיקה חייב לעשות זאת כל חייו?

לא.  עד כמה אתה בוחר להרוויח מטיפולי כירופרקטיקה תלוי לחלוטין בך. כל אחד מאיתנו אחראי לבדו לבריאותו ואיכות חייו. אף על פי כן, אנחנו ממליצים בחום לחברים במרפאותינו לשקול כירופרקטיקה כסגנון חיים בריא ועל כיוון כירופרקטי ותחזוקת הגוף כאמצעי מניעה. זוהי התועלת לטווח הארוך, ממנה באמת נהנים המטופלים. פעילות גופנית והרגלי תזונה נכונים הם החלטה של סגנון חיים וכך גם טיפולי כירופרקטיקה לשמירת בריאות הגוף ומערכת העצבים המניעה אותנו. אנו צריכים להישאר חופשיים מסבלוקסציה לאורך כל חיינו.

 

מדוע צריך להמשיך בטיפולי כירופרקטיקה גם כשאין לי כל סימפטומים ואני מרגיש יותר טוב?

כשסימפטומים נעלמים, זה לא אומר שהסבלוקסציה מתוקנת לחלוטין. בכירופרקטיקה אנו מתמקדים בגורמי הבעיה ולא בסימפטומים שהם תוצר של הסבלוקסציה. לרוב הבעיות לוקח זמן רב להתפתח. הרפואה הקונבנציונאלית מסממת את החולים במרשמים וזריקות למסך על הכאב בעוד הגורם ממשיך להחמיר. זו לדעתנו גישה מוטעית. רוב הפציינטים המבוגרים שראינו במרפאתנו הציגו התנוונות (שחיקה) של עמוד השדרה שלקח לה שנים להתפתח. החל מטראומת הלידה, החלקות, נפילות, תאונות ולחצים אחרים במשך מהלך החיים משפיעים לרעה על בריאות עמוד השדרה. ככל שאנו מחכים יותר זמן לבדוק את עמוד השדרה ע”י כירופרקטור, כך לוקח יותר זמן לתקן את הסבלוקסציה. אף על פי כן, איך את/ה בוחר/ת להשתמש בכירופרקטיקה תלוי רק בך. מניסיוננו למדנו שפציינטים המפסיקים טיפול כאשר הם “מרגישים טוב” חוזרים עם אותן בעיות בריאות מאתגרות שהביאו אותם למרפאתנו בראשונה, אלא שהפעם מצבם גרוע יותר. מצד שני, אותם אנשים המתחייבים לדאוג לבריאותם לטווח הארוך בעזרת כירופרקטיקה, מוצאים שבעיות הבריאות שלהם מציקות רק לעיתים רחוקות, אם בכלל, והם נהנים מאיכות חיים גבוהה ובריאות אופטימאלית.

 

הכירופרקט נושא בתואר דוקטור והינו מומחה בכל הקשור לאנטומיה, פיזיולוגיה ודינאמיקה של עמוד השידרה בפרט והגוף בכלל. היוועץ רק עם כירופרקט מוסמך הרשום באגודת הכירופרקטיקה הישראלית

גלילה למעלה
דילוג לתוכן