מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מומחיות הכירופרקט:

הכירופרקט מומחה בבריאות מערכת השריר והשלד. על מנת לחדד זאת, נוסיף ונאמר כי אין מדובר בטכניקה המקלה על כאב בלבד אלא על גישה תפקודית ומערכתית. המערכת בה מתמקד מקצוע הכירופרקטיקה היא השלד, השרירים, העצבים השולטים ברכיבים אלה ורקמות התמיכה שלהם, הגידים, הרצועות והסחוס. כירופרקטיקה יכולה לשנות את בריאותם וחייהם של רבים מהמטופלים בה על ידי הבנה, הפעלה ותחזוקה של מערכת מורכבת ומתוחכמת זו.

  • יכולתו של הגוף להתקיים, לסגל ולהתאים עצמו למצבים משתנים משפיעה על רמת בריאותו. כירופרקטיקה, השמה דגש על תפקוד המערכת המשולבת של שריר, שלד ועצבים, היא אחת מהדרכים בהן נוכל לשמור על בריאותנו.
  • מערכת היחסים בין מערכת העצבים לגוף חיונית לשמירת הבריאות וליכולתו לחזור לתפקוד תקין.
  • יחידת התנועה. המרכיב הבסיסי במערכת עמוד השדרה, שטח העבודה העיקרי והחשוב בעבודת הכירופרקטור נקרא יחידת תנועה (motor unit). הגדרתה של יחידה זו היא: מפגש בין שתי חוליות בעמוד השדרה המכיל את גוף החוליה הגרמי, השרירים המחוברים לחוליות, כל רצועות התמיכה המייצבות בין החוליות, הסחוסים השולטים בבלימת זעזועים ותנועתיות בין החוליות, ולבסוף, העצבים העוברים דרך מבנה זה. הבנתה המבנית והתפקודית של יחידת התנועה נמצאת במרכזו של הרעיון הכירופרקטי.
  • סובלוקסציה (subluxation). מונח זה דרוש בהגדרה מובנת לכל. הסובלוקסציה היא ליקוי מבני, תפקודי, פתולוגי -מפרקי או מכני הפוגע במרכיבי יחידת התנועה ועלול להשפיע על בריאותה ועל תרומתה לבריאות כל הגוף. הכירופרקט מומחה באיתור ליקוי זה והטיפול בו בעזרת כל האפשרויות שמנינו לעיל.
Scroll to Top
דילוג לתוכן