מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מומחיות הכירופרקט

מומחיות הכירופרקט

כירופרקט מומחה – הבהרה לכלל הציבור

חשוב מאוד להבהיר לציבור הקוראים שכל כירופרקט הנושא בתואר דוקטור לכירופרקטיקה הינו מומחה בתחום הכירופרקטיקה.  מחקר, ידע וספרות ענפה מעצבים את השכלתו ומיומנותו של הכירופרקט במשך 7 שנים עד לקבלת תואר דוקטור בכירופרקטיקה. ישנן אוניברסיטאות מוסמכות המעניקות תואר מאסטר בכירופרקטיקה שהוא שווה ערך לדוקטורט. אלפי שעות של נוירולוגיה, אורטופדיה, רנטגן, פתולוגיה, אנטומיה ופיזיולוגיה וטכניקות כירופרקטיות ייחודיות הופכים אותנו למומחים לכל בעיה במערכות העצבים, השלד והשריר. השכלת הכירופרקט בנוסף לאלפי שעות במקצועות הרפואה כוללת הכשרה קלינית מעשית במגוון רחב של טכניקות כיוון מדויקות של עמוד שדרה וגפיים, ניתוח קליני מעשי של אמצעי הדמיה ויכולת אנליטית לנתח מבנה, יציבה, ותנועה והשפעתם על תפקוד הגוף ובריאותו.

כירופרקטורים רבים לומדים בתוכניות פוסט דוקטורט דרך קורסים שנתיים ומסלולי דיפלומה. קיים מגוון רחב של תוכניות לימוד הכוללות הדמיה, פדיאטריה, נוירולוגיה תפקודית, תזונה, ספורט ועוד.  ישנם גם כירופרקטורים המקפידים מידי שנה לעבור השתלמויות בחו”ל ולהעשיר את הידע הרחב שלהם.

קוד האתיקה של האגודה הישראלית לכירופרקטיקה מציג את חברי האגודה באופן שווה ואינו מדגיש מסלולי דיפלומה ומומחיות בכירופרקטיקהתארי הגדרה או תיאור הנמצאים בשימוש עם התואר כירופרקט או כירופרקטיקה, הרומזים למומחיות או מיומנות בתחום רפואי אחר אינם הולמים. שימוש שכזה עלול להטעות הציבור בתפיסתו והבנתו את מקצוע הכירופרקטיקה, ואינו מועיל.

האגודה הישראלית לכירופרקטיקה מתנגדת ליצירת האשליה שיש היררכיה ומעמדות בכירופרקטיקה. הרעיון שיש כירופרקט “רגיל” או “אבחון רגיל” לעומת כירופרקט מומחה מטעה את הציבור. במערכת הבריאות של מדינת ישראל או ארה”ב לא קיים התואר “כירופרקט מומחה ספציפי”. תואר זה הוא פרי הדמיון, אינו קיים ולצערנו מטעה את הציבור בגישתו לכירופרקטיקה. חשוב לציין שיש כירופרקטורים בישראל שאינם חברים באגודה הישראלית לכירופרקטיקה. ייתכן ויש מעטים שאינם מרגישים צורך לענות לאמות מידה אתיות, אותן קבעה האגודה. אגודת הכירופרקטורים מבקשת לשמור על תדמית המקצוע ולא להפלות לרעה את חבריה או לפגוע ברמה המקצועית שלהם. 

אנו מבקשים להקל על הציבור בהחלטתו ולא לבלבל או לפגוע בכושר השיפוט שלו להגיע לכירופרקטורים מנוסים ומיומנים, חברי האגודה הישראלית לכירופרקטיקה. עם כל הנאמר אין להמעיט בשנות הלימוד הרבות ובהכשרתם הנוספת של כירופרקטורים רבים במגוון תחומים. כל כירופרקט הנושא בתואר דוקטור בכירופרקטיקה ואשר סיים לימודיו בקולג’ מוסמך הוא מומחה בתחום הכירופרקטיקה.

 

בכבוד רב,

האגודה הישראלית לכירופרקטיקה

ועדת אתיקה

גלילה למעלה
דילוג לתוכן