מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

כירופרקטיקה בספורט

ספורטאים בכל העולם מגלים את התועלת בטיפול כירופרקטיקה לא רק במקרים השכיחים של פציעות ספורט, אלא גם למטרת תחזוקת הגוף בשל העומסים השונים והשפעתם על ביצועי ספורטיביים.

ענפי הספורט השונים כגון כדורגל, כדורסל, טניס, כדוריד, כדורעף, התעמלות קרקע, ג’ודו ועוד, מאתגרים את הגוף בעומסים ולחצים שונים.
בעיטה, ניתור, תיקול, נגיחה, הנפת מחבט, כולם מעמיסים על עמוד השידרה והגפיים  בצורה כזאת או אחרת, מה שגורם לתגובה בשרירים ואיבוד התנועתיות הטבעי של אותו מפרק או שריר.
חלק מהפעילויות הן חד צדדיות ומעמיסות על צד אחד באופן תמידי. חלק מהעומסים הם אקסיאלים (מלמעלה למטה וההיפך לאורך עמוד השידרה). ריצות מהירות, עצירות, שינויי כיוון, מעידות, נפילות ועוד גורמים לעומסים על עמוד השידרה והאגן ויכולים לפגוע גם כן באיזון ובתנועתיות. פעילויות אלה יכולות להשפיע על הספורטאים המנוסים ביותר, על כמה וכמה בעוסקים בספורט חובבני. גם סוגי הספורט העדינים יותר כמו הליכה, אופניים וכו’ יכולים ליצור נזק ממיקרו-טראומה הנגרמת מפעילות מתמשכת וחוזרת לאורך זמן. מיקרו טראומה הנגרמת ע”י ביצוע אותה פעולה פעמים רבות, עלולה לשחוק את חלקי הגוף באותה חומרה כמו כל חבלה אחרת.

הטיפול הכירופרקטי מאזן ומשחרר לחצים ביו-מכאנים המצטברים במערכת שריר ושלד.
הכירופרקטור בספורט מעוניין בעיקר במניעת פציעות, טיפול ואחזקת הגוף ביציבה נכונה, חיוניות ותפקוד אופטימאלי של האתלט בכל זמן. בדיקות כירופרקטיות ספציפיות מתבצעות בכדי להעריך את מצבו של האתלט והחזרתו למצב תפקודי אופטימאלי. תפקוד ביו מכני של המפרקים הינן ברמת חשיבות גבוהה לתיפקוד האטלתי מכיוון שתיפקוד ביומכני לקוי עלול להוביל לירידה ברמת הביצועים..

Scroll to Top
דילוג לתוכן