מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מהי כירופרקטיקה ?

כירופרקטיקה הוא מקצוע במערכת הבריאות המתמקד באבחון, טיפול ומניעה של ליקויים במערכת הנוירומסקולוסקלטל (עצבים,שרירים,שלד) והשפעת ליקויים אלו על תפקוד הגוף ובריאותו. כירופרקטיקה שמה דגש על בריאות עמוד השדרה כגורם השפעתי על תקשורת עצבית החיונית לבריאות ותפקוד הגוף כולו עד לתא הבודד. כירופרקטיקה מתמקדת בטכניקות הנעה ממוקדות, כולל כיוונון מפרקי עמוד שדרה וגפיים, עם דגש מיוחד על סבלוקסציות. חשוב לציין שכירופרקטיקה זה לא דבר שעושים ויש להיזהר בישראל ממטפלים או רופאים שטוענים שהם “עושים” כירופרקטיקה. ללא הכשרה ודיפלומה הם מסוכנים לציבור.

כיצד כירופרקטיקה עובדת ?

כירופרקטיקה עובדת ע”י שיקום יכולות ההחלמה המובנות של הגוף. לגוף יש יכולת פנימית, מובנית במרקם הגנטי שלו, להיות בריא. כל מערכות, איברי ותאי הגוף תוכננו ונבנו להתנגד לחולי. תחת שליטה, בקרה וויסות של המערכת העצבית כל מנגנוני הגוף אמורים לתפקד בצורה מקסימאלית ולהתנגד לחולי. גישת הכירופרקטיקה לבריאות אופטימאלית מדגישה איתור והסרה של הפרעות למערכת העצבית. אנו קוראים להפרעה, לחץ ומתח בעמוד השדרה – סבלוקסציה. עם שיפור בתפקוד עמוד השדרה קיים שיפור בתפקוד ותקשורת המערכת העצבית. מטרת הכירופרקט היא להסיר את אותן הפרעות (סבלוקסציה) המשבשות ופוגעות בבריאות הגוף ע”י כיוון מדויק של אותן חוליות והסרת המחסום העצבי. פעולות אלו מאפשרות לגוף להחלים מבפנים, עם שימוש במקורות הפנימיים הקיימים בכל אחד מאיתנו. עמוד שדרה בריא וסגנון חיים בריא הם המפתח לבריאות אופטימאלית.

מהי סבלוקסציה ?

סבלוקסציה היא מורכבות (COMPLEX) של שינויים תפקודיים ו/או מבניים ו/או פתולוגיים במפרקי עמוד השדרה והרקמות סביב הפוגעים בשלמות ותקינות המערכת העצבית ועלולים להשפיע על תפקוד תאים, איברים, מערכות ובריאותו הכוללת של הגוף. עם אבחון ובדיקה כירופרקטית ניתן לאתר את הסבלוקסציות. כיוון והנעה מדויקים של החוליות מביאים לאיזון עמוד השדרה והמערכת העצבית. הסרת הלחצים והמתח מביאים לשינויים ברקמות עמוד השדרה כולל הדיסק, עצבים, כלי דם, שינוי ברקמות המפרקים, סחוס ושחרור הקיבעון במפרקי עמוד השדרה. כמו כן משתפר תפקוד מערכות הגוף השונות. שינוי תפקודי לרעה במפרקי עמוד השדרה מודגם ע”י ירידה בטווחי תנועה (HYPOMOBILITY), מגבלת תנועה, הרס הרקמות הרכות וכאב. בכירופרקטיקה ניתן לאבחן בשיטות כמו רנטגן, סטרס רנטגן (בעמידה בלבד), אם-אר-איי, סי-טי, בדיקת טווחי תנועה, מישוש בתנועה (FIXATION), חוזק שרירים –MUSCLE TESTING ועוד. כירופרקטיקה עוזרת לכולם לתפקד באופן אופטימאלי עם אנרגיית חיים וחיוניות. כירופרקטיקה תופסת מקום כבוד במערכות הבריאות בעולם תודות למרכיב עיקרי אחד – תוצאות.

האם כירופרקטיקה בטוחה ?

כן. לכירופרקטיקה יש רקורד מצוין בבטיחות. זוהי תוצאה של גישה שמרנית וטבעית לבריאות הנמנעת מהליכים פולשניים או שימוש בכימיקלים. מתנגדי כירופרקטיקה מנסים במשך שנים רבות להשמיץ את ענף הכירופרקטיקה ומציגים למראית עיין את מה שהם מכנים “עובדות מדעיות” (במירכאות) שכיוון כירופרקטי או כפי שהם אוהבים לכנות מניפולציות אינן בטוחות. הקמפיין הזה מעולם לא היה מבוסס על עדות מדעית, אלא על דעות קדומות שמטרתן להטות את דעת הציבור. טיפול כירופרקטי אינו פולשני, ולכן תגובת הגוף לטיפול יותר צפויה בהשוואה לתגובות מתרופות והליכים כירורגים. רופאים נוקטים לעיתים בטקטיקת הפחדה ובונים את טיעוניהם על סיפורים מופרכים. מרבית הטענות מבוססות על ידע שטחי, רדוד ולא מקצועי. חשוב לדעת בנוגע לבטיחות מקצועית. הפרמיות אותם משלם רופא בארה”ב נעות בין 20 אלף למאה אלף דולר לשנה. כירופרקטורים משלמים בסביבות 1500 דולר בשנה. מי לדעתכם בטוח יותר?                                                                                                          הרפואה בארה”ב הורגת למעלה משלוש מאות חמישים אלף אנשים בשנה ובארץ אלפי אנשים נפגעים כל שנה מתרופות, תופעות לוואי, אבחונים לקויים, הליכים כירורגיים, הזנחה, רשלנות, זיהומים ועוד. אני מציע לכלל הציבור לשאול: מה מפחיד יותר? להגיע לרופא או לכירופרקט.  

איזו השכלה והכשרה עובר הכירופרקט?

כירופרקט עובר הכשרה לשמש כמקצוען המקבל פציינטים במגע ראשוני ללא צורך בהפניה. דרישות ההשכלה של הכירופרקטורים הן מהקפדניות ביותר במערכת הבריאות בארה”ב. כירופרקטיקה תופסת מקום שני בתחום הבריאות לצד הרפואה הקונבנציונאלית בארה”ב בזכות דבר אחד בלבד: תוצאות. מחקר, ידע וספרות ענפה מעצבים את השכלתו ומיומנותו של הכירופרקט במשך 7 שנים עד לקבלת תואר דוקטור בכירופרקטיקה. אלפי שעות של נוירולוגיה, אורטופדיה, רנטגן, פתולוגיה, אנטומיה ופיזיולוגיה וטכניקות כירופרקטיות ייחודיות הופכים אותנו למומחים לכל בעיה במערכות העצבים השלד והשריר. השכלת הכירופרקט בנוסף לאלפי שעות במקצועות הרפואה כוללת הכשרה קלינית מעשית במגוון רחב של טכניקות כיוון מדויקות של עמוד שדרה וגפיים, ניתוח קליני מעשי של אמצעי הדמיה ויכולת אנליטית לנתח מבנה, יציבה, ותנועה והשפעתם על תפקוד הגוף ובריאותו. לסיכום, תוכנית הלימודים בכירופרקטיקה כוללת למעלה מ-4200 שעות כיתה, מעבדות והתנסות קלינית. מסלול הלימודים מאושר ע”י גוף הסמכה המקובל מטעם מחלקת החינוך של ארה”ב.

האם טיפול כירופרקטי יעיל ?

עדויות מדעיות מוכיחות שוב ושוב שכירופרקטיקה עובדת ביעילות.  מחקרים רבים ב-20 שנים אחרונות הראו את היעילות והבטיחות של הכירופרקטיקה בטיפול בכאבי גב תחתון, כאבי צוואר, כאבי ראש ובעיות אחרות הקשורות לעמוד השדרה. בהתבסס על מחקרים מדעיים אלו, ההסכמה היא שכירופרקטיקה הוא הטיפול הנבחר ברוב בעיות עמוד השדרה. מידת התועלת שאדם יכול להפיק מטיפולי כירופרקטיקה משתנה בהתאם לסוג הבעיה וכמה זמן היא קיימת. תועלת אמיתית באה לידי ביטוי במניעה ובבריאות יזומה. בדיקה וטיפול מונע בעמוד השדרה מייצבים את הגוף ומגבירים את בריאותו. ניתן לבדוק ולטפל בתינוקות וילדים מגיל צעיר בכדי לעצב ולייצב את גופם ולהשפיע על בריאותם לטובה.

האם כירופרקטיקה היא רפואה מונעת ?

עמוד השדרה הוא קו החיים המחבר בין המוח לכל חלקי הגוף. אין ספור פעילויות מעמיסות, שוחקות ופוגעות במערכת מורכבת זו המגנה על חוט השדרה והעצבים. הפילוסופיה של הכירופרקטיקה מכירה במרכזיות מערכת העצבים וביחסי הגומלין שלה עם איברי הגוף השונים. טיפולי כירופרקטיקה בעמוד השדרה חיוניים לשמירה על בריאות הגוף. מערכת תקשורתית מסועפת של 80 מיליארד סיבים עצביים עוברת בתעלה השדרתית וכל סטייה, לחץ או הפרעה של חוליות עמוד השדרה למעבר המסרים יכול לפגוע בהולכה ולשבש את פעילויות הגוף. כשמצב זה מטופל בכימיקלים המקלים רק על סימפטומים נוצר תהליך של הרס תאים ושחיקה הפוגעים גם בעמוד השדרה וגם באיברי הגוף אליהם מגיעים העצבים. עצבים אלו מוליכים אנרגיית חיים לכל התאים, האיברים ומערכות הגוף. לתפקוד אופטימאלי ובריאות הגוף חשוב להסיר כל הפרעה. לאחר אבחון נעשים כיוונים מדויקים במקומות הקריטיים בעמוד השדרה לשם הסרת הלחצים והחזרת התקשורת העצבית למצב תקין. טובי הספורטאים בעולם, משפחות, מבוגרים ,נשים הרות וילדים נהנים מטיפולי כירופרקטיקה, שומרים על בריאותם ומשפרים את איכות חייהם.

גלילה למעלה
דילוג לתוכן