מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מה זו סבלוקסציה ?

במונחים הכי פשוטים,  תת נקיעה שידרתי או תת נקיעה חולייתי (סבלוקסציה) הוא מצב בו חוליה אחת או יותר בעמוד השידרה מאבדות את מיקומן או ננעלות ויוצרות לחץ והרגזה עצבית בעמוד השדרה.
עצבי עמוד השדרה קיימים במספר רב בחוליות עמוד השידרה, הסחוסים, המפרקים, רצועות וגידים, כלי דם ועוד. מיליוני עצבים גם יוצאים  מבין כל אחת מחוליות עמוד השדרה שלך ומגיעים לכל איברי הגוף ומערכותיו עד לתא הקטן ביותר. לחץ, הרגזה או גירוי העצבים גורם להפרעה באותות החשמליים העוברים דרך עצבים האלו. במצבים מסוימים יכול להיגרם לחץ לחוט השידרה עצמו העובר בתוך תעלה אותה יוצרות כל החוליות המחוברות יחדיו.

סבלוקסציה - הגורמים אגודת הכירופרקטיקה

כיצד זה זה משפיע עליך?

מערכת העצבים שלך שולטת , מווסתת ומבקרת את כל פעילויות הגוף שלך. אם קיימת הפרעה לאותות אלו העוברים דרך העצבים, חלקים מהגוף שלך לא יקבלו את המסרים הנכונים ולא יהיו מסוגלים לתפקד ב100% מהיכולות הטבעיות שלהם. במילים אחרות, כמה חלקים, איברים או אזורים בגופך לא יעבדו כמו שצריך בגלל תקשורת עצבית לקויה.
האחריות של הדוקטור לכירופרקטיקה היא לאתר כל סבלוקסציה קיימת ולהעלים או להקטין את השפעתה. זה נעשה דרך סידרה של כוונים כירופרקטיים שמטרתם לתקן סבלוקסציות ולהסיר לחץ ומתח עצבי בעמוד השדרה שלך. הכירופרקטור הוא המומחה היחידי שעובר שנים של לימוד והתמחות בתיקון בעיות אלו בעמוד השידרה.

עכשיו, ההסבר המפורט :

סבלוקסציה היא מורכבות (קומפלקס) של שינויים תפקודיים ו/או מבניים ו/או פתולוגיים במפרקי עמוד השדרה הפוגעים בשלמות ותקינות המערכת העצבית ועלולים להשפיע על תפקוד מערכת איברים ובריאותו הכוללת של הגוף.
סבלוקסציה (תת נקיעה שדרתי) היא שילוב של מספר שינויים המתבצעים באותו הזמן. שינויים אלה קורים שניהם בעמוד השדרה ובכל אזורי הגוף שלך. מסיבה זו כירופרקטורים מתיחסים לעיתים קרובות לתת נקיעה שידרתי בשם תת נקיעה מורכב (VERTEBRAL SUBLUXATION COMPLEX) או בקיצור VSC .
במצב של תת נקיעה שידרתי, דברים שונים קורים בתוך הגוף שלך באופן סימולטאני. מרכיבים אלה הם חלק בלתי נפרד מתת נקיעה שידרתי. כירופרקטורים בדרך כלל מזהים חמש קטגוריות עיקריות במרכיבים אלו הקיימים בתת נקיעה שידרתי.  

כתיבת תגובה

גלילה למעלה
דילוג לתוכן