מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

מחוייבים לאיכות החיים
ולבריאות שלך

פילוסופיה, מדע וטיפול

הבסיס הפילוסופי

הפילוסופיה הכירופרקטית טוענת שלגוף יש מנגנון בעל יכולת ריפוי עצמית המווסת את עצמו. זוהי אינטליגנציה מולדת המעבירה את מסריה דרך המוח ומערכת העצבים לכל מערכות הגוף והאיברים עד לתא האחרון.  הגורם הראשי בהתפתחות מצב של מחלה או חוסר תפקוד הוא אי יכולת הגוף להעביר מידע ולהסתגל לסביבתו הפנימית ו/או החיצונית. מערכת העצבים שולטת, מווסתת ומבקרת באופן ישיר על כל פעילויות הגוף. הרעיון המרכזי, עליו בנויה הכירופרקטיקה בנושא בריאות הגוף, מבוסס על הנחת היסוד שתפקוד לקוי של הגוף יכול להיגרם ע”י הפרעה בתקשורת למעבר מסרים עצביים והבעת חיים לקויה. כל זה נגרם בגלל מתחעיוות או לחץ על חוט השידרה, עצבי עמוד השידרה או עצבים חיצוניים כתוצאה מקיפאון וחוסר תנועת חוליות או העתקת חוליות ממקומן והפרת הסמיכות והיישור בעמוד השידרה. תופעה זו נקראת סבלוקסציה או בתרגום חופשי “תת נקיעה שידרתי”.

מדע הכירופרקטיקה

מדע הכירופרקטיקה עוסק בקשר ההדוק שקיים בין עמוד השידרה ומערכת העצבים, והשפעת קשר זה על תפקוד הגוף ובריאותו. הכירופרקטיקה בוחנת את תפקיד קשר זה לשיקום והחזרת הבריאות לגוף ותחזוקתו. התייחסות ראשונית בכירופרקטיקה מתמקדת באי נורמאליות וחוסר תקינות של מבנה או תפקוד עמוד השידרה. מצב זה ידוע מבחינה קלינית בשם סבלוקסציה (תת נקיעה). תת נקיעה שידרתי כולל כל שינוי בדינאמיקה הביו-מכאנית והפיזיולוגית בחלקי עמוד השידרה הגובלים אחד בשני, אשר יכולה לגרום להפרעות בתקשורת העצבית.

הטיפול הכירופרקטי

הטיפול הכירופרקטי הוא יחיד במינו וייחודי למקצוע הכירופרקטיקה בלבד.
הכיוון הכירופרקטי הוא הנעה מכוונת ומדויקת המציבה את החוליה הבעייתית בתנועה עם כוונה לשפר או לתקן מיקום לא תקין, נעילה או קיפאון של החוליה. מטרת טכניקת הכיוון המדויקת היא לשפר את הסמיכות ותנועת המפרקים הקרובים מעל ומתחת לחוליה הנעולה ובכך להפחית, לתקן ואף להסיר את המרכיבים הפוגעים בתפקוד מערכת העצבים. פעולה זו נועדה לפתור את הסבלוקסציה.

סבלוקסציה

סבלוקסציה היא מורכבות (קומפלקס) של שינויים תפקודיים ו/או מבניים ו/או פתולוגיים במפרקים הפוגעים בשלמות ותקינות המערכת העצבית ועלולים להשפיע על תפקוד מערכת איברים ובריאותו הכוללת של הגוף.

הכירופרקט נושא בתואר דוקטור והינו מומחה בכל הקשור לאנטומיה, פיזיולוגיה ודינאמיקה של עמוד השידרה בפרט והגוף בכלל.
מומלץ להיוועץ רק עם כירופרקט מוסמך הרשום באגודת הכירופרקטיקה הישראלית

כתיבת תגובה

גלילה למעלה
דילוג לתוכן